Úvod » Poznávací zájezdy » Francie, Korsika - DIVOKÁ KORSIKA - PERLA STŘEDOMOŘÍ


        

Francie, Korsika - DIVOKÁ KORSIKA - PERLA STŘEDOMOŘÍ

09.06. - 18.06.2017, 08.09. - 17.09.2017

 

Cena:
13 990 Kč
Strava: Bez stravy
Doprava: Autobus

 

09.06.2017 - 18.06.2017 (1-4 os.) 13 990,-
08.09.2017 - 17.09.2017 (1-4 os.) 13 990,-

 

Trasa zájezdu

BASTIA – CALACUCCIA – PORTO – CALANCHE – EVISA – CORTE – ANGLICKÉ KASKÁDY – AJACCIO – BONIFACIO – PORTO VECCHIO – ZONZA – COL DE BAVELLA

Program zájezdu

1. den

V odpoledních hodinách odjedeme z Brna a čeká nás průjezd Rakouskem a Itálií.

2. den

Ráno se v italském Livornu nalodíme na trajekt na Korsiku. Po přistání v korsickém přístavu BASTIA, druhém největším městě Korsiky, se po východním pobřeží ostrova vydáme směrem na jih, kde se ubytujeme v rezidenci, rozkládající se podél překrásné písečné pláže.

3. den

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře.

4. den

Dnešní celodenní autobusový výlet nás zavede na západní pobřeží. Cestou hornatým vnitrozemím ostrova projedeme soutěskou Scala di St. Regina a krátce se zastavíme u horské přehrady CALACUCCIA. Cílem naší cesty bude jeden z nejkrásnějších zálivů Středozemního moře – Golfe de Porto . Po obou stranách do zálivu ústící řeky Porto se tu kolem staré Janovské věže tísní malebné letovisko nazvané opět PORTO. Celkovou jedinečnou přírodní scenérii dotváří okolní růžové útesy CALANCHE strmě se svažující do vod zálivu. Zpět na ubytování se budeme vracet přes vnitrozemí ostrova přes známé horské městečko EVISA. Vrátíme se na ubytování.

5. den

Volný den věnujeme koupání a relaxaci u moře a prozkoumání okolí.

6. den

Dnes se znovu vydáme na západní pobřeží Korsiky. Srdcem ostrova je středověké kamenné město CORTE, vybudované na strmých skalních útesech. Je to údajně nejkorsičtější město ostrova a stále je považováno za neformální hlavní město Korsiky. Přes ANGLICKÉ KASKÁDY - množství vodopádů a tůní, které vybízí k osvěžení v nádherné scenérii korsické přírody (kaskády na řece Agnone objevil pro Evropu básník a bouřlivák lord Gordon Byron), kde se protáhneme nenáročnou turistikou, přijedeme do hlavního města ostrova AJACCIO. Naše putování městem nás povede po stopách nejslavnějšího korsického rodáka Napoleona Bonaparte přes jeho rodný dům až k hrobce rodiny Bonapartů Chapelle Impériale. Cestou si rozhodně neopomeneme prohlédnout fantastickou sbírku italského naivního umění v paláci Fesch nebo vyzkoušet osobitou chuť známých korsických vín během malé ochutnávky. Následně přijedeme na ubytování.

7. den

Naše dnešní cesta nás zavede do nejjižnějšího cípu Korsiky, kde se na vápencovém útesu vysoko nad mořem majestátně tyčí Janovská citadela, po staletí střežící opevněné město a přístav BONIFACIO. Toto pozoruhodné město není jen jedinou středověkou citadelou na ostrově, ale díky své poloze na křídovém útesu vysoko nad mořem i jednou z nejpozoruhodnějších a nejdramatičtějších scenérií v Evropě. Tato skála, omývaná ze tří stran vodami, bývala po mnoho staletí prvořadým strategickým bodem. Budeme se proplétat úzkými křivolakými uličkami a plnými doušky nasávat atmosféru starých časů. Během následného lodního výletu podél strmých bílých útesů sami poznáme, proč je právě Bonifacio považováno za nejfotogeničtější místo ostrova. Odpoledne se zastavíme v nejznámějším letovisku východního pobřeží PORTO VECCHIO. Tamní pláže pro svůj bílý písek a blankytně modré moře snesou srovnání s plážemi Karibského moře. Jejich kouzlo a kvalitu si sami vyzkoušíme. Vrátíme se na ubytování.

8. den

Dnešní program je určen především pro ty, kterým učarovala krása místních hor. Odjedeme do oblasti Porto-Vecchio, kde podnikneme cca dvouhodinový pěší výlet k vodopádu Piscia di Gallo. Vodopád je 70 metrů vysoký a je nejvyšší na celé Korsice. Městečko ZONZAsehrálo důležitou roli v bojích za svobodu ostrova. Největším zážitkem však bude průsmyk COL DE BAVELLA se sochou Panny Marie a fantastickými výhledy na okolní horské velikány. Průsmyk bude pro nás spojen s pěším výstupem (cca 3,5 hodiny). Cestou zpět se zastavíme v PORTO-VECCHIO na prohlídku města a nákupy a poté odjedeme na ubytování.

9. den

V ranních hodinách se vydáme do přístavu Bastia, kde se nalodíme na trajekt do Livorna.

10. den

Do Brna přijedeme v dopoledních hodinách.

Změna programu vyhrazena.

Cena zahrnuje

dopravu lux. autobusem, trajekt Livorno–Bastia a zpět, přístavní poplatky, 7× ubytování ve 2 až 4lůžkových apartmánech s příslušenstvím, ložní prádlo + ručníky, závěrečný úklid, pobytovou taxu, služby průvodce, pojištění CK.

Cena nezahrnuje

lodní plavby a vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 60 € vše ostatní co není uvedeno v odstavci "cena zahrnuje"

Důležité informace

Fakultativně:

1lůžkový pokoj - 4 990 Kč,

7x večeře – 3 990 Kč/os, dítě do 12 let 2 490 Kč

 cestovní pojištění Uniqa

Ubytování
Moderní prázdninová vesnice MARINA D´ORU nabízí ubytování v apartmánech pro 2–4 osoby. Celý areál je umístěn v soukromém parku přímo u překrásné písečné pláže. Každý apartmán se skládá z obývacího pokoje s kuchyňským koutem a dvěma lůžky, oddělené ložnice s postelí na patro a jedním lůžkem (spodní část patrové postele a jedno lůžko tvoří dohromady dvoulůžko), vlastního příslušenství a velké terasy vybavené zahradním nábytkem. V areálu rezidence je k dispozici bazén, hřiště, tenisové kurty, mini-golf, herna a bazének pro děti, obchůdky a půjčovna sportovního vybavení, bar a restaurace. Nákupy potravin je možno řešit v průběhu jednotlivých programů.

Informace o zájezdu:

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

 

Více informací o zájezdu vám rády sdělíme v naší CK Ádrtour.