Úvod » Poznávací zájezdy » Francie, Korsika - ROMANTICKÁ KORSIKA S HORAMI A VODOPÁDY


    

Francie, Korsika - ROMANTICKÁ KORSIKA S HORAMI A VODOPÁDY

09.06.2017 - 19.06.2017

 

Cena:
13 990 Kč
Strava: Polopenze
Doprava: Autobus

 

09.06.2017 - 19.06.2017 Polopenze (1-4 os.) 13 990,-

 

Trasa zájezdu

Praha - Rozvadov - Mnichov - Innsbruck - Livorno (příp. Janov) - trajekt do Bastie na Korsice. 

Program zájezdu

1. den (pá):
Odjezd z Prahy v dopoledních hodinách. 

2. den (so):
Trajektem do přístavu BASTIA na KORSICE . Průjezd hornatým vnitrozemím. Krátká túra s koupáním v horách v kouzelných ANGLICKÝCH KASKÁDÁCH. Pokračujeme do zátoky Propriano, ubytování v bungalovech. Dojezd v pozdních hodinách. 

3. den (ne):
Koupání a pobyt u moře. Odpoledne pro zájemce návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry. 

4. den (po):
Brzy ráno pohodová turistika v nitru ostrova Korsika pod siluetou skalních věží BAVELLA ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE, pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1488 m) s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. 

5. den (út): 
Ráno si prohlédneme "nejkorsičtější" město SARTENE . Z úzkých křivolakých uliček na nás dýchne duch minulosti krevní msty a pirátských výprav. Pokračujeme do vyhlášeného BONIFACIA . Prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce krásná projížďka lodí pod skalnatými útesy. 

6. den (st): 
Brzy ráno odjezd na výlet podél západního pobřeží. Cestou navštívíme bizarní skály CALANCHE (UNESCO). Po krátké procházce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, se krátce zastavíme ve vyhlášeném letovisku PORTO . Krátký přejezd do Evisy, východiště jedné z nejznámějších atrakcí ostrova, soutěsky SPELUNCA. Pohodová turistika s možností koupání v kaskádách. Pozdě večer příjezd. 

7. den (čt): 
Pobyt u moře. 

8. den (pá): 
Středně náročná turistika v oblasti ZONZY – vrchol MONTE CALVA (1377 m) s pěknou vyhlídkou, vodopád tzv. „čůrající kohoutek“. V podvečer prohlídka městečka PROPRIANO . 

9. den (so): 
Přejezd do Tatone, lehká turistika k salaším TOLA s vynikajícím sýrem a vínem, pro zájemce pohodová turistika k nejhezčím kaskádám Korsiky na řece MANGANELO pod majestátným více než 2500 metrů vysokým Monte Rotondo. Pozdě odpoledne návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány. Návrat do hotelu. 

10. den (ne): 
Po snídani odjezd do BASTIE, prohlídka přístavního města, poslední nákupy dárků. Odpoledním trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR. 

11. den (po): 
Návrat do ČR. 

 

Změna progamu vyhrazena. CK si vyhrazuje právo změnit čas odjezdu a příjezdu v případě, že lodní společnost změní lodní řád. 

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • trajekty
 • vstupní a výstupní poplatek
 • pobytovou taxu
 • průvodce
 • 7x ubytování v chatkách (kuchyňka, 2 ložnice, příslušenství)
 • 7x snídani + 6x večeři (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou - popis viz. propozice k zájezdu)
 • 1x ubytování v Corte se snídaní

Cena nezahrnuje

vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Důležité informace

Doprava:

je zajištěna dálkovým autobusem s klimatizací s možností občerstvení (káva, čaj, limonády, pivo). Doporučujeme se do autobusu pohodlně obléci, protože jízda tam i zpět je přes noc.

Ubytování:

7x je zajištěno ubytování v kempu l´Esplanade, Olmeto Plage (popis kempu níže) a 1x je ubytování zajištěno v jednodušším hotelu** v Corte ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, vaření na tomto ubytování není možné.
Na Korsice je ubytování v krásné zátoce v oblasti letoviska Propriano (8 km). Kemp l´Esplanade, Olmeto Plage je umístěn ve svahu v lesoparku s přímým přístupem k moři (150 - 400 m dle umístění chaty). V kempu se nachází minimarket, kemp má vlastní písčitou pláž (bez lehátek a slunečníků) a bazén (denně 10-19, zákaz vstupu v šortkových plavkách).
Ubytování je v chatách, které mají 2 oddělené ložnice (jedna menší ložnice většinou s patrovými postelemi, kde jsou k dispozici dvě deky + 2 polštáře, jedna větší ložnice s manželským dvojlůžkem, kde je k dispozici jedna velká deka + 2 polštáře), kuchyňku a sociální zařízení. Chatky se obsazují 4 osobami.
Doporučujeme vlastní toaletní papír, ručník. Doporučujeme baterku - ubytování probíhá většinou pozdě večer. !!! Do chat je třeba vlastní ložní prádlo. Chaty je potřeba zanechat na konci pobytu uklizené!!! Doporučujeme místo povlečení vzít dvě prostěradla, v některých ložnicích je jedna velká deka na manželské dvojlůžko. 

Stravování:

Při ubytování v Corte je v ceně zájezdu 1x snídaně – většinou kontinentální (nejčastěji bageta, máslo a džem, někdy salám, sýr, káva nebo čaj, džus). Při ubytování v kempu l´Esplanade je v ceně zájezdu zahrnuta 7x snídaně a 6x večeře. Jedná se o jednoduchou stravu připravovanou na místě českou kuchařkou.
Chaty mají kuchyňský kout vybavený pro přípravu jídel – je k dispozici kávovar, plynový dvouvařič s elektrickým zapalováním, mikrovlnná trouba, lednička, příbory, hrnce, nádobí. Doporučujeme vzít si vlastní utěrky, mycí prostředky, zápalky. 

Dále doporučujeme jedny pevné trekové boty na turistické výlety (Calanche, Bavella – cca 4 hod. túra, Magnanelo – cca 4,5 hod. túra, Spelunca – cca 2 hod. túra, Zonza – cca 3 hod. túra). Celkově se jedná o standardní horskou několikahodinovou turistiku. 

Informace o zájezdu:

Zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Kategorie ubytovacího zařízení, program a další informace o zájezdu jsou uvedeny dle popisu pořádající cestovní kanceláře. Organizace tohoto zájezdu se řídí obchodními podmínkami pořádající cestovní kanceláře. Cestovní kancelář si vyhrazuje právo změny podmínek pořádání zájezdu a právo zájezd zrušit i po uzavření cestovní smlouvy (např. z důvodu nenaplnění kapacit zájezdu).

 

Orientační ceny vstupného:

(z roku 2016) Vstupy jsou pouze orientační a uvádíme celkový přehled, ne všechna místa ve městech musí být realizována, záleží na počasí a individuálním výběru každého klienta. Doporučujeme všem studentům vzít s sebou studentskou průkazku ISIC. Bonifacio - plavba lodí - cca 17,5 € – 19,5 € (dle typu lodi a sezóny), schody krále Aragonského - 2,5 €, bašta Etenard + schody krále Aragonského – 3,5 €, kostel sv. Dominika - 2,5 €, vláček – 5 € zpáteční. Filitosa - 7 €. Corte - muzeum - 5,3 €. Porto - Janovská věž - 2,5 €, Věž + akvárium - 6,5 €, jenom akvárium - 5,5 €. Celková orientační částka na vstupy je cca 60 €.

 

Více informací o zájezdu vám rády sdělíme v naší CK Ádrtour.