Úvod » Poznávací zájezdy » Island - NOVINKA - Letecky z Prahy


        

Island - NOVINKA - Letecky z Prahy

6.7.-11.7.2017 To nejkrásnejší z Islandu

 

41 990 Kč
Cena:
33 990 Kč

Navštivte s námi zemi rozmanité a predevším téměř nedotčené přírodní krásy. Island - to je země ledovců,sopek,gejzíru, fjordů a vodopádů. Stojí uprostřed mořských vod atlantického oceánu, trochu jako jiný svět. Průvodce po celou dobu zájezdu.

 

Program

1.den  Odlet z Prahy ve večerních hodinách, přílet na letiště v Keflavíku. Transfer, ubytování.


2.den Celodenní výlet „Zlatý trojúhelník“, neznámější místa Islandu.
Ráno odjezd do národního parku Þingvellir, jednoho z nejdůležitějších míst Islandu z hlediska historie, kultury a geologie, zapsaného na seznamu světového dědictví UNESCO. Þingvellir je místem, kde se rozestupují litosferické desky Severní Ameriky a Euroasie a také místem, kde byl v 10.století založen nejstarší parlament světa AlÞing, neboli valné shromáždění. Poté vyrazíme k mohutnému kaskádovitému vodopádu Gullfoss na řece Hvítá, spadající ho do hloubky 32 metrů. Jen o pár kilometrů dál se nachází oblast Geysirů, kde se podíváme na geysir Strokkur a The Great Geysir, po kterém jsou pojmenované všechny tyto přírodní úkazy a který vyvrhuje vřelou vodu každých 3-5 minut do výše až 20 metrů. Poslední zastávkou tohoto dne je sopečný kráter Kerið. Ve večerních hodinách návrat na ubytování, nocleh.


3.den Celodenní výlet na jih ostrova až k ledovcovému jezeru Jökulsárlón.
V brzkých ranních hodinách odjezd z ubytování podél jižního pobřeží Islandu. Během cesty se nám mnohokrát naskytnou nádherné výhledy na přírodní bohatství Islandu – ledovce, hory, řeky, potůčky, vodopády, sopky (uvidíme i sopku Eyjafjallajökull – erupce v roce 2010), stáda koní, Atlantský oceán. Dostaneme se až k ledovcovému jezeru Jökulsárlón. Zde se nám naskytne dech beroucí výhled na zářivě modré ledovcové kry plující na hladině jezera a když budeme mít štěstí, zahlédneme i zde žijící tuleně. Krátkou procházkou je možné dojít i na diamantovou pláž s černým pískem plnou ledovcových ker. Krajina kolem laguny je také oblíbená mezi filmaři, natáčel se zde například James Bond, Lara Croft aj. Naší další zastávkou bude nejjižnější mys Islandu Dyrhólaey se skalní bránou.  A v neposlední řadě dva úchvatné vodopády. Mohutný Skógafoss, 25 metrů široký a 60 metrů vysoký a okouzlující Seljalandsfoss, jenž je možný obejít úzkou cestičkou i zadní stranou. Návrat na ubytování, nocleh.


4.den Celodenní výlet poloostrov Snæfellsnes.
V ranních hodinách se vydáme západně od Reykjavíku vyhlídkovou cestou kolem Borgarfjordur s krátkou zastávkou v obci Borgarnes. Následně se podíváme do vesničky Arnarstapi, kde budete mít možnost procházky mimořádnou krajinou podél útesů. Odtud budeme pokračovat k černé pláži Djúpalónssandur plné černých vyhlazených oblázků. Nakonec se vydáme k přírodní památce Gerðuberg, krásnému pásu čedičovýchsloupů. Návrat na ubytování, nocleh.


5.den Prohlídka hlavního města Islandu Reykjavíku.
Zde můžeme vidět Vilu Höfði, v níž Ronald Regan a Michail Gorbačov jednali o konci Studené války, koncertní a konferenční centrum Harpa, starý přístav, kostel Hallgrimskirkja a další. Volno k nákupům. V odpoledních hodinách odjezd do vyhlášené Modré laguny – geotermální lázně. Po relaxaci a odpočinku odjezd na letiště v Keflavíku.


6. den Kolem půlnoci odlet z Keflavíku, návrat do Prahy.

Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.
Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje v závislosti na změnách cen letenek dané letecké společnosti.
Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 14. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek.

Proto neváhejte a kupte si zájezd včas.

Cena

cena 41.990,-Kč   akční cena 33.990,- Kč

Specifikace

  • Cena zahrnuje:zpáteční letenka, zavazadlo dle podmínek dané letecké společnosti, 4x ubytování v hotelu s vlastním sociálním zařízením, transfer letiště-hotel-letiště, transfer během výletů, průvodce po celou dobu zájezdu, pojištění CK
  • Cena nezahrnuje:příplatek za jednolůžkový pokoj (info o ceně v CK), komplexní cestovní pojištění 216 Kč/dospělá osoba, individuální vstupné, vstupné do Modré Laguny 1450 Kč/osoba, snídaně 1.080,- Kč/os

 

Více informací Vám rádi poskytneme v naší CK Ádrtour.