Úvod » ZIMA 2017/2018 » Předvánoční lyžování ve Francii


        

Předvánoční lyžování ve Francii

9.-16.12.2017

 

Cena:
11 500 Kč

Tignes Le Lac - residence Le Palafour

Rezidence s výbornou polohou v centru Le Lac přímo u sjezdovek a v blízkosti aquacentra Lagon

Poloha

V Tignes Le Lac (2090 m), u nástupu na sjezdovky a lanovky, v blízkosti mnoha obchodů, restaurací a aquacentra Lagon.

Popis ubytování

Studio ST2* (1 místnost, 15–17 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním koutem rozkládací gauč pro 2 osoby, ev. 2 samostatná lůžka, koupelna s WC.
Studio ST4*, ST4** (1 místnost, ST4* cca 26 m2 , ST4** cca 28 m2), v obývací části s kuchyňským a jídelním koutem rozkládací gauč pro 2 osoby, v předsíni palanda, koupelna s WC, event. oddělené, balkon (ST4* s východní, ST4** s jižní orientací).

Vybavenost a služby

Studio: vybavený kuchyňský kout (nádobí, lednice, elektrické plotýnky, event. trouba a myčka nádobí), většinou TV; za příplatek: pes 30 €. Vybavení a zařízení jednotlivých studií se může lišit dle vkusu soukromého majitele.
Rezidence: výtahy, lyžárna; za příplatek: veřejné parkoviště ve středisku 78–82 € (nutná individuální rezervace a platba předem).

Stravování

vlastní
 

Doprava 

vlastní
 

Tignes

Lyžařská oblast Tignes Val d´Isère je mezi lyžaři a snowboardisty opravdovým pojmem. Nabízí 300 km sjezdovek, 1900 m převýšení, 2 ledovce, 2 snowparky a velké množství moderních lanovek. Díky vysoké nadmořské výšce jsou zde výborné sněhové podmínky po celou sezonu. Středisko nabízí mnoho možností zábavy a relaxace po lyžování. Těžko popisovat tento lyžařský ráj. V Tignes najdete jednoduše vše, po čem lyžař či snowboardista touží.

  • jedna z nejkvalitnějších lyžařských oblastí na světě
  • velký výběr ubytování v blízkosti sjezdovek
  • široká nabídka aktivit i relaxace po lyžování: aquacentrum Lagon (bazén, vířivky, sauna, pára, posilovna), zamrzlé jezero (bruslení, trasy pro běžky a sněžnice, potápění pod ledem), sportovní centrum (squash, lezecká stěna, tělocvična), bohatý animační program organizovaný střediskem

Lyžování a snowboarding

Oblast Tignes Val d´Isère zahrnuje 300 km velmi rozmanitých sjezdovek (dříve oblast Espace Killy). Jelikož 80 % sjezdovek leží v nadmořské výšce nad 2000 m, jsou zde výborné sněhové podmínky od října až do května. Nejvýše položené terény najdete na ledovci Grande Motte ve výšce 3456 m. Na úpatí ledovce vede podzemní lanovka Grande Motte, která vás do výšky 3032 m vyveze za pouhých 7 minut. Tignes má co nabídnout lyžařům všech kategorií. Přímo nad střediskem se nacházejí začátečnické zóny s 8 vleky zdarma. Zdatnější lyžaři si vychutnají dlouhé červené sjezdovky z ledovce Grande Motte. Opravdovým zážitkem je sjezd po neupravované černé sjezdovce Sache, která vede od tzv. Oka ve skále „Aiguille Percée“ opuštěným údolím až do Tignes Brevières. Překonáte tak převýšení téměř 1200 m.
V části Val d´Isère, si pak můžete vyzkoušet sjezd po černé olympijské sjezdovce Face de Bellevarde. Rozhodně byste si neměli nechat ujít ani krásnou dlouhou červenou sjezdovku OK, na které se každoročně otevírá „Kritériem prvního sněhu“ seriál závodů Světového poháru.
Snowboardisté ocení minimální počet vleklých přejezdů a navíc se mohou vyřádit ve dvou snowparcích: ve Swatch snowparku v Tignes a výborně upravovaném Valparcu ve Val d´Isère. V Tignes naleznete také U-rampu splňující závodní kritéria nebo airbag pro bezpečné nacvičování skoků. Svůj výkon můžete navíc shlédnout na obří obrazovce a následně si záznam stáhnout na internetu. Celá oblast Tignes Val d´Isère je zároveň i rájem freeriderů. 300 km sjezdovek představuje jen cca 8 % dostupných svahů, zbytek tvoří volné terény. Doporučujeme mimo jiné severní svahy ledovce Grande Motte nebo terény pod skálou Aiguille Percée.