Úvod » Jednodenní zájezdy a muzikály » VÁNOČNÍ PRAHA a muzikál MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU


        

VÁNOČNÍ PRAHA a muzikál MUŽ SE ŽELEZNOU MASKOU

Sobota 2. 12. 2017

 

Cena:
1 250 Kč

Již tradiční zájezd se koná v sobotu 2. 12. 2017

Odjezd z Trutnova v 9,30 hod., zastávka v nákupním centru Černý Most (IKEA). Od 18 h divadelní představení v divadle Broadway od 18 hod., individuální volno nebo možnost procházky Prahou s průvodcem (Kostel Panny Marie Sněžné, betlémy, Staroměstské náměstí, vánoční trhy).

 

Synopse muzikálu

Francouzský královský dvůr za vlády krále Ludvíka XIV. – "krále slunce" hýří rozmařilostí, ale lid je nespokojen a hladoví. Ludvík je arogantní král, kterého zajímají především krásné ženy, stavba paláce Versailles a plesy. Také mnoho finančních prostředků dává na posílení a vyzbrojení armády. V Bastile je uvězněn v železné masce bratr krále – dvojče Filip.

Nad královým životem bdí kapitán mušketýrů věrný d'Artagnan. Další z mušketýrů Athos žije na svém venkovském sídle se svým jediným synem Raulem. Když však král Ludvík XIV. pošle Raula na jistou smrt jen proto, aby měl volnou cestu ke krásné Louise, rozhodne se Athos s pomocí svých přátel Aramise a Porthose vyměnit krále Ludvíka za vězněného Filipa. Pouze d´Artagnan se odmítá spiknutí zúčastnit. Jako kapitán královských mušketýrů přísahal králi věrnost. Byl také milencem Ludvíkovi matky, královny Anny Rakouské.

Královská výměna se nakonec podaří i za účasti samotného d´Artagnana, který se nakonec přeci jen rozhodne přidat k mušketýrům. Oba bratři se nakonec setkají a Ludvík chce ve vzteku svého bratra zastřelit. Anna Rakouská srazí ruku, která míří na Filipa a kulka zasáhne d´Artagnana, který umírá. Ludvík je nakonec odvezen z Louvru. Mušketýři se stávají oficiálními rádci Filipa – francouzského krále.

 

Autoři muzikálu

MICHAL DAVID, OLDŘICH LICHTENBERG
producenti

MICHAL DAVID, BRYAN ADAMS
hudba

 

Obsazení muzikálu

D´ARTAGNAN - Josef VOJTEK, Josef ŠTÁGR

ATHOS - Petr KOLÁŘ, Bohouš JOSEF

PORTHOS - Václav VYDRA, Václav SVOBODA, Petr DOPITA

ARAMIS - Daniel HŮLKA, Jaromír ADAMEC, Oldřich KŘÍŽ

KRÁL LUDVÍK / FILIP - Jan KOPEČNÝ, David GRÁNSKÝ, Vojtěch DRAHOKOUPIL

 

Více informací v naší CK.