Úvod » Dovolená 2022 » Švýcarsko / Lichtenštejnsko » KRÁSY ŠVÝCARSKA – VLAKEM MEZI VELIKÁNY


    

KRÁSY ŠVÝCARSKA – VLAKEM MEZI VELIKÁNY

30.6. - 6.7.2022

 

Cena:
10 550 Kč

Termín 25.8. - 31.8. 2022 je vyprodaný! Nový termín: 30.6. - 6.7.2022.

Po tratích Glacier a Bernina Express za nevšedními výhledy. Projedete nejzajímavější úseky švýcarských ledovcových vlaků. Lanovkami se dostanete na horské vrcholy v oblasti údolí Engadin.

Poznávací zájezd s vycházkami a s využitím lanovek především v oblasti Engadinu. Zaujmou vás pohledy na zaledněné štíty, blýskavé hladiny údolních jezer i poutavá atmosféra mondénního vysokohorského střediska St. Moritz, v němž budete ubytováni. Glacier a Bernina Express jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO. 

V ceně je zahrnuto:

 • 4x ubytování v hostelu ve St. Moritzu
 • 4x bohatá snídaně
 • jízdné lanovkami dle programu v ceně
 • průvodce
 • odjezd z Trutnova luxusním busem Casia

V ceně není zahrnuto:

 • jízdné vlaky – cca 35 CHF
 • cestovní pojištění

Program 

1. den: odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu i v západních Čechách. Noční přesun do Vaduzu. 

2. den: VADUZ – ranní prohlídka hlavního města Lichtenštejnska, kterému vévodí hrad. SOUTĚSKA RÝNA – vlakem po trase slavného švýcarského vlaku GLACIER EXPRESS na železniční trati Illanz – Reichenau. JULIERPASS 2284 m – zastávka na jednom z nejvýznamnějších alpských přechodů, který byl využíván již v římských dobách. Po zastávce v ubytovacím zařízení ve St. Moritz výlet lanovkou na třítisícový vrchol PIZ NAIR – kruhový výhled. Květinová stezka Heidi – procházka horskými květinovými loukami nad St. Moritz. 

3. den: MALOJA – vycházka na věž bývalého hradu s výhledem na údolí horního Engadinu, v lese cestou ledovcové závrty. SURLEJ 1805 m, lanovkou přes Murtel 2702 m (možnost vycházky vysokohorskou přírodou) na Corvatsch 3 295 m (kruhový výhled na okolní ledovce). CORVATSCH – vynikající panorama, včetně výhledu na vrchol Piz Bernina 4049 m. ST. MORITZ 1822 m (Svatý Mořic) - sportovní a lázeňské středisko obklopeno třítisícovými vrcholy – podvečerní prohlídka městečka. 

4. den: přes BERNINAPASS 2093 m, BRUSIO s unikátním kruhovým viaduktem, vlakem ze stanice Poschiavo po trati vlaku BERNINA EXPRESS do nejvýše položené železniční stanice Ospizio Bernina. Vycházka kolem dvou ledovcových jezer. DIAVOLEZZA 2973 m – výlet lanovkou s panoramatickými výhledy na okolní zaledněné štíty. Krátký přejezd směrem k ledovci MORTERATSCH – největší ledovec masivu Bernina, možnost vycházky až k čelu ledovce. 

5. den: PONTRESINA – rekreační středisko, z historických budov vyniká románská věž. Sedačkovou lanovkou Alp Languard, odtud PANORAMATICKÁ CESTA po úbočí hor na MUOTTAS MURAGL s krásnými výhledy na jezera v engadinském údolí. Zpět do údolí přes sto let starou pozemní lanovkou. ZUOZ – podvečerní prohlídka malebného městečka s typickými sgrafitovými domy dolního Engadinu. 

6. den: po trati GLACIER EXPRESS ze stanice St. Moritz do městečka Tiefencastel. Vlak se zde kroutí v točitých tunelech, překonává řadu mostů a galerií. LANDWASSER VIADUKT – vycházka na vyhlídku na nejslavnější švýcarský viadukt, který je zde harmonicky zasazen do horské přírody. VIAMALA – sestup do romantické soutěsky. CHUR – prohlídka historického jádra města, které je plné dlážděných uliček, skrytých nádvoří a robustních městských domů. LINDAU INSEL – podvečerní zastávka na břehu Bodamského jezera s možností romantické procházky a večeře v jedné z místních restaurací. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun. 

7. den: návrat v dopoledních hodinách. 


Ubytování: hostel v rekreačním středisku St. Moritz, čtyřlůžkové pokoje s palandami a umyvadlem. Možnost dvoulůžkových pokojů za příplatek. Výše příplatku na dotaz. 

Stravování: bohaté snídaně. Možnost dokoupení večeří za celkovou cenu 1 950,- Kč. 
V ceně je zahrnuta: přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně, jízdné lanovkami podle programu a průvodce. 

 

VHODNÉ JAKO DÁREK = DÁRKOVÝ POUKAZ = NEVŠEDNÍ ZÁŽITEK V HORÁCH