Úvod » Dovolená 2021 » Itálie » NABUCCO ve veronské Aréně a dva dny na Gardě


        

NABUCCO ve veronské Aréně a dva dny na Gardě

18. - 21. 8. 2021

 

5 990 Kč
Cena:
4 990 Kč

Nejvelkolepější provedení operního představení na světě v antické Aréně s až 350 pěvci, herci a komparsisty na jevišti pod širým letním italským nebem. Dva dny příjemného a osvěžujícího programu u jednoho z nejkrásnějších alpských jezer Lago di Garda, jehož jižní část se rozlévá do roviny a nabízí překrásné koupání a jehož severní část je dramaticky vklíněna do skalních stěn hor (výjezd unikátní otočnou lanovkou), Čeká vás koupání, výlet do hor, plavba rychlými motorovými čluny kolem poloostrova Sirmione s největší římskou vilou severně od Říma či s vilou, kde trávila léta pěvkyně Maria Callas, a s horkým pramenem v jezeře či se Scaligerským hradem, kterým také na lodi proplujete. Malebná městečka, rybářské přístavy, hrady, pevnosti, citrusové háje, palmy a hory… Na programu Nabucco, Turandot a Aida.

Program

1. den: Odjezd z Prahy ve 21.00 hodin (ostatní místa s časovým odstupem, možnost nástupu i před Prahou). Noční transfer přes Rakousko do Itálie.

2. den: Severní strana jezera Lago di GardaArco – letní letovisko Habsburků – městečko pod strmými vápencovými útesy se středověkým hradem (jedna z nejkrásnějších středověkých pevností v Alpách), arboretum s exotickými a středomořskými rostlinami, olivové háje, palmová promenáda,…Riva del Garda – romantické městečko s vodní tvrzí, uličkami, paláci i kavárnami je již přímo na břehu Gardského jezera. Pobřežní promenáda. Malcesine u Gardského jezera se Scaligerským  hradem a s otáčivou lanovkou na Monte Baldo (fantastické výhledy) nebo možnost koupání v jezeře. Lanovka vyjede za necelých deset minut do výšky 1.760 metrů, což o neuvěřitelných 1,7 km výš nad jezero. Při dobré viditelnosti uvidíte v podstatě celé Gardské jezero. V horní části se kabina lanovky otáčí o 360 °. Lanovka je jednou z nejmodernějších světových lanovek. Cena: 22 EUR, do mezistanice 10 EUR). Pokud nebudete chtít „do hor“, můžete si užít některého z letovisek, koupání či vyrazit třeba lodí do Limone (zpáteční plavba cca 9 EUR) na západním pobřeží pod vysokými skalními útesy. Název Limone je odvozen od citronů, které se zde dodnes pěstují. Jejich obří plody se občas objeví i na českém trhu. V obci se vyrábí olivový olej, citrusové sirupy, limoncello i víno. Přímo na krásné promenádě uvidíte volně rostoucí citronovníky, olivovníky, agáve, oleandry i palmy. Dojezd na ubytování do 4* hotelu nedaleko Verony.

3. den: Po bufetové snídani dopoledne jižní strana jezera Lago di  Garda – „perla Gardy“ Sirmione – 4 km dlouhý úzký poloostrov s překrásnými plážemi, horký sirný  pramen Boiola  v jezeře (330 m od břehu, v hloubce 19 metrů a s teplotou 69°C, i u jeho vývěru staví výletní čluny) či největší římská vila na sever od Říma – Grotte di Catullo (vila byla vystavěna v období od 1. století př.n.l. do 1. století našeho letopočtu a patřila římskému básníkovi Catullovi, vlastní vila měla rozměry 230 m x 105 m, celý římský areál se rozkládá na ploše 2 hektarů), Scaligerský hrad – jím projdete do městečka, plavba rychlými motorovými čluny, koupání, relaxace. Navštívit lze i termální lázně, jejichž bazény využívají vodu jezerního pramene Boiola. Alternativně výlet busem – Peschiera – jezerní středověká pevnost i prehistorické kůlové stavby (UNESCO) a Lazise – malebné rybářské městečko. V cca 14 hodin přejezd do Verony – prohlídka města a volno před operou. V cca 21 hodin – nejvelkolepější operní představení na světě v antické Aréně. Po skončení noční transfer do ČR.

4.den: Návrat do Prahy kolem poledne (ostatní místa s časovým odstupem).

Cena: 5.990 Kč

Doprodejní cena: 4.990 Kč

Termín: 18. 08. –  21. 08. 2021

Cena zahrnuje: dopravu, 1 x nocleh v hotelu 4* s bufetovou snídaní, vstupenku na představení (nečíslované sektory), služby průvodce, pojištění CK proti úpadku.
Doplatky: večeře: 500 Kč, 1/1: 1.200 Kč, Nabízíme komplexní pojištění Allianz.

Více informací v naší CK.