Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

       

Úvod » Cestování pro seniory 55+ » PĚŠKY ŠPANĚLSKOU MURCIÍ


        

PĚŠKY ŠPANĚLSKOU MURCIÍ

20. 9. - 27. 9. 2023 - Zájezd vhodný pro aktivní turisty

 

Cena:
21 990 Kč

Murcie je jedním z posledních turisty doposud neobjevených regionů Španělska na březích Středozemního moře, který si stále uchovává své přírodní bohatství.

PROGRAM

1. DEN: PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ
Odlet z Prahy do Španělska. Transfer do hotelu, ubytování.

2. DEN: OKRUH PŘÍRODNÍ REZERVACÍ V SAN PEDRO DEL PINATAR
Pohodová trasa vede přírodní rezervací San Pedro del Pinatar. Cesta, po níž půjdete, se vine podél Středozemního moře, laguny Mar Menor a salin obývaných plameňáky. Cílem dnešní etapy budou věhlasné bahenní lázně pod širým nebem, kde se budete moci zabalit do léčivého bahna a relaxovat. Trasa je dlouhá přibližně 11 km.

3. DEN: OKRUH PŘÍRODNÍ REZERVACÍ CALBLANQUE
Dnešní den vás čeká trasa vedoucí přírodní rezervací Calblanque, která je bez nadsázky jedním z posledních nedotčených míst na pobřeží Středozemního moře. Užijete si dokonalou kombinaci divokých útesů, panenských pláží a písečných dun, nad nimiž se jako majáky tyčí vyprahlé hory. Nepropásněte tuto jedinečnou podívanou. Trasa je dlouhá přibližně 12 km.

4. DEN: Z VINAŘSKÉHO BULLAS DO KAŇONU ŘEKY MULA
Bullas je jedno z vinařských měst Regionu Murcia. Trasa vede krajinou údolí Aceniche, kde uvidíte nejen vinice, ale i sady meruněk, olivovníků a mandloní. Závěr trasy končí v soutěsce Salto del Usero, kde je možné se osvěžit v jezírku, které vytvořila řeka Mula. Trasa je dlouhá přibližně 10 km.

5. DEN: INDUSTRIÁLNÍ ROMANTIKA V OBLASTI LA UNIÓN
Na této trase zažijete industriální romantiku dávno opuštěných dolů, jež sloužily k těžbě stříbra, železa, olova a dalších nerostných surovin. Prohlédnete si také opuštěné obranné pevnosti na příkrých útesech s parádními výhledy na moře. Čekají vás lákavé výhledy z hory Monte de las Cenizas a koupání na pláži s černým pískem v Portmánu. Trasa je dlouhá přibližně 13 km.

6. DEN: ÚDOLÍM VALLE DE RICOTE
Další etapa vám ukáže kontrast vyprahlých hor, polopouštní krajiny a bujné vegetace v údolí Valle de Ricote. Protéká jím řeka Segura, jež je mimo jiné největší v celém regionu Murcia. Jednou ze zajímavostí údolí je řada obřích vodních kol, která dříve poháněla mlýny či jiná zemědělská zařízení. Trasa je dlouhá přibližně 8 km.

7. DEN: ODPOČINEK V BAHENNÍCH LÁZNÍCH A KOUPÁNÍ
Volný den. Své putování můžete zakončit zaslouženým odpočinkem na pláži u laguny Mar Menor či Středozemního moře. Nebo se u Jeleního ostrova můžete ještě jednou zabalit do léčivého bahna. A ti z vás, kdo stále ještě nebudou mít dost pohybu, mohou zdolat maják Cabo de Palos.

8. DEN: ODLET
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

POZNÁMKA

Změna programu vyhrazena.
Změna hotelu vyhrazena.
Pořadí navštívených míst může být změněno.
NÁROČNOST 🥾🥾
Všechny túry vedou po turistických trasách a jedná se o pohodovou středně náročnou turistiku. Délka etap se pohybuje od 8 do 12 kilometrů. Zájezd je vhodný pro aktivní turisty.

Tip: podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku –  optimální je lehká treková bota. Doporučujeme trekové hole a vhodné sportovní oblečení.